Prohlášení o přístupnosti

Základní informace o přístupnosti

 1. Při tvorbě a správě webu obce Katov zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).
 2. Web je vytvořen systémem WordPress, který je založen na technologiích PHP a MySQL. Web dodržuje v maximální míře syntaktickou a sémantickou správnost. Drobné nedostatky v zobrazení mohou být způsobeny funkcemi redakčního systému WordPress.
 3. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat či zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.
 4. Všechny odkazy jsou vyznačeny oranžovým písmem.

Informace prezentované v jiných formátech

 1. Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (zápisy ze zasedání zastupitelstva, rozpočet, formuláře, dokumenty na úřední desce apod.). Pro zobrazení formátu PDF je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na webu společnosti Adobe Systems, Inc.
 2. Ve výjimečných případech jsou na webu informace dostupné ve formátu DOC nebo RTF, které je možné otevřít ve většině textových editorů (MS Office, Open Office), příp. můžete použít bezplatný program od Microsoftu s názvem Word Viewer.

Části webu, které mají odlišný vzhled a ovládání

Na webu obce je dostupná 1 speciální aplikace, která nesplňuje všechna pravidla přístupnosti. Obsahuje velké množství obrázků, které nejsou prezentovány ani popsány v textové podobě. Jedná se o tuto aplikaci:

 1. Fotogalerie

Je nějaká informace na našem webu špatně přístupná?

Informace, které jsou na webu obce pro vás špatně přístupné, můžeme sdělit těmito způsoby:

 • osobně nebo telefonicky v úředních hodinách,
 • poštou,
 • e-mailem.

Kontakt na Obecní úřad

 • Adresa: Katov 28, 39201 Soběslav
 • Telefon: 381 291 114
 • E-mail OÚ: obec.katov (a) volny.cz

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript.

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém se zobrazováním stránek nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat přímo správce webu na následující adrese: pribyl1980@seznam.cz

Za veškeré Vaše připomínky předem děkujeme.

 

 

 

 

Comments are closed.